W tym tygodniu kończy się rok szkolny dla dzieci i młodzieży. Chcemy Panu Bogu podziękować za wszelkie łaski i dary Ducha Świętego, przeprosić za wszystkie zaniedbania i słabości oraz prosić Pana Boga o dobre, godne i szczęśliwe przeżycie wakacyjnego odpoczynku. Zakończenie roku szkolnego w piątek – o godzinie 8.00 rano. Zapraszamy na Mszę św. rodziców, nauczycieli, wychowawców, pracowników szkół oraz uczniów. Po Mszy św. dalsze uroczystości w szkołach. W tym tygodniu we czwartek spowiedź św. dla dzieci i młodzieży od godz. 17.00, aby z czystymi sercami przyjmując Komunię św. wszyscy mogli godnie zakończyć rok szkolny. Szósta klasa otrzyma indeksy we czwartek po Mszy św.
W liturgii Kościoła w tym tygodniu: we środę Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, w piątek wsp. św. Zygmunta Gorazdowskiego, w sobotę wsp. NMP Nieustającej Pomocy.
W poniedziałek – 6 lipca przez naszą parafię – jak co roku – będzie przechodziła piesza pielgrzymka przemyska na Jasną Górę. Dwie grupy św. Andrzeja z Leska – Sanoka i św. Jana z Krosna będą przechodzić zaraz popołudniu i zatrzymają się na Mszę św. i posiłek. Ofiary na zorganizowanie posiłku w najbliższych dniach – co najmniej 5 zł – prosimy składać u następujących parafianek: Józefy Bigaś, Renaty Włodyki, Marii Markowskiej, Zofii Strzępek, Magdaleny Markowskiej, Anny Dziadosz, Anny Szeteli, Ewy Pilch, Marii Pirgi i Anny Libuchy. A druga strona niech złoży te ofiary u parafianek: Bogusławy Pilch, Zofii Sieczkowskiej, Wiesławy Wójcik, Elżbiety Kocaj, Jadwigi Strzępek, Zofii Bożek, Rusinek Bogusławy, Śliwy Zofii, Barbary Bałabas, Aldony Belczyk i Bogusławy Witalec i te osoby prosimy na krótkie spotkanie w sobotę po Mszy św. o 18 – tej. Ofiary będą przekazane osobom z tej strony, które będą przygotowywać posiłek dla pielgrzymów. Jako cała parafia poczujmy się odpowiedzialni – a wdzięczność pielgrzymów jest bardzo duża, bo nasze sprawy parafialne, rodzinne, osobiste, nasze troski i problemy zabierają na Jasną Górę przed tron Czarnej Madonny – Królowej Polski. Parafianie z
Bóg zapłać za ostatnie posprzątanie kościoła, przyniesione i ofiarowane kwiaty oraz złożone ofiary. Na sobotę na godz. 9 – tą o posprzątanie kościoła i przyniesienie kwiatów prosimy parafian od nru: 359 – Krystian Jachimek, Lucyna Kliś, Tomasz Kliś, Stanisław Baran, Bożena Basamania i Helena Jachym.
Intencje – w tygodniku Niedzielaciekawe artykuły o niebezpieczeństwach sztucznej inteligencji, o sprawiedliwości i miłości we wierze, o akademii wiary i kompetencji, o Czerwcu 1976 roku, o arogancji rządu w sprawie edukacji, o trudnych relacjach z Ukrainą. Są też czasopisma misyjne i seminaryjne, patriotyczne – Magazyn oraz Staś dla małych dzieci.
W ostatnią niedzielę ofiarą do puszek w kwocie 440 zł wsparliśmy dalsze prace przy budowie Bazyliki Opatrzności Bożej w Warszawie. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy.
Dzisiaj zbierane są ofiary od członków i sympatyków Koła Przyjaciół naszego diecezjalnego Radia Via. Dziękujemy za składane ofiary.
W liturgii Kościoła w tym tygodniu: we środę wsp .św. Alberta Chmielowskiego.
W najbliższą niedzielę planowany jest chrzest św. dzieci – konferencja dla rodziców i chrzestnych we czwartek po Mszy św.
Spotkanie członków i sympatyków koła Stowarzyszenia Rodzin Katolickich we czwartek po Mszy św.
Bóg zapłać za ostatnie posprzątanie kościoła, przyniesione i ofiarowane kwiaty oraz złożone ofiary. Na sobotę na godz. 9 – tą o posprzątanie kościoła i przyniesienie kwiatów prosimy parafian od nru: 361 – Piotr Włodyka, Robert Fiołek, Mariola Czaja, Jerzy Czaja i Paweł Wilk.
Intencje – w tygodniku Niedzielaciekawe artykuły o prześladowaniach i wyludnianiu chrześcijan w Ziemi Świętej, o tragedii ludzi w Strefie Gazy, o Maryi o wielkim sercu, o bożkach współczesnego świata, o Maryi przemawiającej po polsku, o ukraińskiej prowokacji. Są też czasopisma misyjne i seminaryjne, patriotyczne – Magazyn oraz Staś dla małych dzieci.