OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 7 Niedziela Wielkanocna – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 21.05.2023.

 1. Dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. Przygotowujemy się duchowo do Uroczystości Zielonych Świąt, którą przeżywać będziemy w najbliższą niedzielę. Wzorem starej chrześcijańskiej tradycji nasze domy niech będą przyozdobione na ten dzień zielonymi gałązkami.  Za tydzień – w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego kończy się Okres Wielkanocny.
 2. Dzisiaj na sumie dzieci klasy III przeżywają swoją  I  Komunię świętą. Otoczmy je i ich rodziny swoją modlitwą, aby jak najlepiej  przeżyły  tę uroczystość i jak najdłużej trwały w zjednoczeniu z Jezusem Eucharystycznym.
 3. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na nasze Diecezjalne Katolickie Radio Via. Wszystkim wspierającym nasze diecezjalne radio składamy – Bóg zapłać.
 4. W liturgii Kościoła w tym tygodniu: we wtorek wsp. NMP – Wspomożycielki Wiernych, w piątek wsp. św. Filipa Nereusza.
 5. Chrzest św. dzieci planowany jest na najbliższą niedzielę – 28 maja – konferencja dla rodziców i chrzestnych we czwartek po Mszy św.
 6. W najbliższą niedzielę będą zbierane ofiary od członków Koła Katolickiego Radia Via i jego  sympatyków. Prosimy o ofiarność.
 7. Duszpasterstwo Strażaków Diecezji Rzeszowskiej zaprasza w niedzielę – 28 maja na 6 Diecezjalną Pielgrzymkę Strażaków do Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu. Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza Jana Wątroby zostanie odprawiona o godz. 15.00. Po Mszy św. „majówka” strażaków.
 8. Przygotowujemy się do rozpoczęcia budowy kaplicy przedpogrzebowej – w tym tygodniu chcemy jeszcze przygotować teren – prosimy do pomocy: na poniedziałek dz. 4 i 5, we wtorek 11 i 12, we środę 13 i 14 i wszyscy chętni.
 9. Bóg zapłać  rodzicom dzieci klas III za  posprzątanie  i udekorowanie kościoła.   O posprzątanie  kościoła  w  sobotę  na godz. 9 – prosimy  parafian od nru: 303 – Michał Sikora,  Stanisław Pałys,  Wiesław Drak,  Leszek Pirga,  Grzegorz Wilk, Kazimierz Strzępek  i  Tomasz Kliś.
 10. Ogłoszenie: Powiatowy Zarząd Dróg w Strzyżowie zawiadamia o kontynuacji przebudowy drogi powiatowej Dobrzechów –  Wysoka  –  Węglówka.   Odcinek drogi w miejscu wykonania robót bitumicznych   od zakładu Tomasza Włodyki do byłego ośrodka zdrowia  będzie zamknięty dla ruchu kołowego  we czwartek – 25  i w piątek – 26  maja  w    7  do  18.
 11. W  Niedzieli  ciekawe artykuły  o  niby strasznej spowiedzi,  o Maryi Wspomożycielce  Wiernych,  o powołaniu macierzyńskim, o europejskiej chorobie płci,  o redaktorze sportowym, który wszystko zawdzięcza Panu Bogu.